کلینیک درد نفس / درمان انواع درد / شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر

  • چرا مهره های کمر دچار شکستگی و سرخوردگی می شوند؟
  • شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر چه علائمی دارد؟
  • روش های درمان غیر جراحی شکستگی و سرخوردگی کمر چیست؟

از جمله مشکلاتی که گاه برخی از افراد با آن روبرو می شوند شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر است. این موضوع می تواند ناشی از علل مختلفی باشد.

درمان شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر در گذشته قدری پیچیده و دشوار بود اما این روزها درمان های مختلفی در این زمینه وجود دارد که می توان آن ها را بهترین و نتیجه بخش ترین روش درمانی دانست.

در ادامه به توضیحاتی دقیق و جزئی در خصوص شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر خواهیم پرداخت و در نهایت در بخش آخر به معرفی انواع روش های درمانی ان می پردازیم.

شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر

از جمله عارضه هایی که می تواند در اثر علل مختلفی برای افراد ایجاد شود شکستگی و سرخوردن مهره هایی است که در ناحیه استخوان کمر وجود دارد.

برخی از افراد در اثر افتادن از ارتفاع و یا تصادفات سخت مهره های کمرشان دچار شکستگی می شود. زمانی که استخوان ها شکسته و از هم جدا شدند امکان حرکت و از جا درآمدن مهره های کمر افزایش خواهد یافت. زمانی که مهره ها جابجا شدند اصطلاحا گفته می شود که مهره ها دچار سرخوردگی شده اند.

مهم ترین و اصلی ترین علت سرخوردگی مهر های کمر آرتروز است که در اغلب افراد این عارضه رخ می دهد.

شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر

شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر

علائم و نشانه های سرخوردگی مهر های کمر

  • اولین و مهم ترین علامتی که بر شکستگی و سرخوردگی مهر های کمر دلالت می کند درد هایی است که در این ناحیه ایجاد می شود.
  • از دیگر علائم گرفتگی عضلات در ناحیه کمر است.
  • افزایش حالت خواب رفتگی پا

مهم ترین روش های درمان شکستگی و سرخوردگی مهره های کمر

این روزها با گسترش و رشد علم پزشکی و تکنولوژی در عرصه ابزارآلات پزشکی روش های درمانی غیر جراحی ای به وجود آمده است که تا حد زیادی موفق عمل کرده و توانستند به بهبود وضعیت جسمانی افراد کمک کند.

از جمله روش های درمانی غیر جراحی از این قرار است:

  • اوزون درمانی

روشی درمانی است که در طی آن با تزریق گاز اوزون می توانند به بهبود وضعیت بدنی و درد های جسمی بپردازند.

این روش با کاهش درد و ناراحتی همراه خواهد بود و نیز به ترمیم مناطق مختلف در مفاصل می انجامد.

ترمیم بافت آسیب دیده از مهم ترین اثرات درمانی اوزون درمانی است. کاهش التهاب در نواحی خاص سبب می شود که درد کاهش پیدا کند زیرا که التهاب اولین عارضه ای که در پی دارد درد و ناراحتی در استخوان و مفاصل است.

  • لیز درمانی

لیزر های مختلف نیز با ساطع کردن اشعه هایی به داخل بافت مفاصل می توانند به کاهش درد و بهبود وضعیت التهابی در مفاصل کمک کنند.

  • پی آر پی

در روش پی آر پی می توانند با خون گیری و انجام اقدامات سانتریفیوژ بر روی آن تمامی محتویات خون را از هم جدا کنند و در نهایت محلولی غنی از پلاکت های خونی تهیه کرده و به نواحی خاصی از بدن تزریق کنند.

پلاکت ها سبب می شوند که روند کلاژن سازی افزایش پیدا کرده و بافت های آسیب دیده ترمیم شوند. در واقع در روند ترمیم عروق جدیدی ایجاد می شود و با افزایش جریان خون بافت های اطراف بهبود پیدا می کنند.

مهم ترین مزیتی که روش های اوزون تراپی، لیزر درمانی و پی آر پی در پی دارند این است که از جمله روش های غیر جراحی هستند و تمامی عوارضی که در پی روش جراحی پیش می آید در این روش های نوین منتفی خواهد بود. از این رو بسیاری از افراد برای درمان مشکلات مختلف خود به این روش های درمانی روی می آورند.

نکته آخر

بنابر تمامی مطالبی که در طول نوشتار گذشت باید بگوییم علیرغم اینکه این روش های درمانی نوین هستند و تا حد زیادی توانستند اثرات درمانی خود را به اثبات برسانند اما باید از سوی متخصصین این حوزه انجام شود تا بتوانیم به نتیجه بخشی این روش درمانی امیدوار باشیم.

خوشبختانه مراکز مختلفی هستند که در ارائه چنین خدمات درمانی موفق عمل کرده و با بهترین و باکیفیت ترین ابزارآلات درمانی روند درمانی موفقی را پشت سر می گذارند.

راه های ارتباطی با کلینیک فوق تخصصی درد نفس:

شماره های تماس:  26350185 – 26350365 – 09121887947

صفحه اینستاگرام: Dard.clinic.adlkhoo

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید.

دکتر حسین عدل خو

کلینیک فوق تخصصی درد نفس

دکتر حسین عدل خو
فوق تخصص كنترل و درمان درد

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *