ارتوکین تراپی و پایان تمامی دردها

یکی از بهترین و نوین ترین روش های درمانی که برای درمان آرتروز و تمامی آسیب هایی که به بخش های عضلانی و اسکلتی وارد می شود، ارتوکین تراپی می باشد.

یکی از مزایای این روش درمانی این است که از توانای هایی بیولوژیکی خود بدن برای ترمیم و بهبود بخش های دیگر بدن استفاده می شود. همین عامل سبب می شود احتمال بروز خطر و نیز واکنش های بدن به کمترین حد ممکن برسد.

با ما همراه باشید تا شما را در جریان جزئیاتی دقیق از این روش درمانی قرار دهیم.

ارتوکین-تراپی

ارتوکین تراپی چگونه انجام می شود؟

در این روش درمانی، نمونه خون از فرد جمع‌آوری می‌شود. سپس با استفاده از دستگاه‌های خاص، پروتئین‌های ضد التهاب و فاکتورهای رشد از خون جدا می‌شوند. این مایع حاوی مواد مورد نیاز برای ترمیم و درمان است و آماده می‌شود.

در مرحله بعد، با تزریق این مایع به بخش‌های آسیب دیده، از جمله عضلات، تاندون‌ها و بافت‌های متضرر، بهبود و کاهش درد در افراد ایجاد می‌شود. این فرآیند توجه و مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد و با استفاده از این روش، امکان کمک به بازسازی و بهبود ناحیه مورد نیاز فراهم می‌شود.

ارتوکین تراپی در کدام موارد کاربرد دارد؟

مهم ترین مواردی که می توانند از ارتوکین تراپی کمک بگیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آرتروز یا استئوآرتریت: ارتوکین درمانی برای بیماران مبتلا به آرتروز خفیف تا شدید کاربرد دارد و می تواند مثمر ثمر باشد.
  • بیماری های سیستم عضلات و اسکلت بدن مثل التهاب تاندون ها، پارگی های لیگامان ها
  • آرتروز ستون فقرات کمری
  • درمان ستون فقرات صدری
  • درمان مفاصل خارجی

ارتوکین تراپی چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزایای ارتوکین تراپی عبارت است از:

اساس-روش-درمانی-با-ارتوکین

  • با توجه به اینکه درمان انواع عارضه‌ها از خود بدن افراد با استفاده از خون جمع‌آوری شده انجام می‌شود، احتمال واکنش‌های بدنی به شدت کاهش می‌یابد. به همین دلیل، این روش درمانی بسیار ایمن و بدون خطر است. در واقع، این روش درمانی به طور کامل بی خطر و بدون عوارض اجرا می‌شود.

  • یکی از ویژگی‌های این روش درمانی، انجام آن تحت بی‌حسی موضعی است که منجر به از بین رفتن عوارض مرتبط با مواد بیهوشی می‌شود. بعد از انجام این روش درمانی، شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان به خانه برگشته و به زندگی روزمره خود ادامه دهید.
  • این روش درمانی منجر به کاهش دردهای عضلانی و اسکلتی، بازیابی قدرت جسمی بیمار، افزایش دامنه حرکت و بهبود علائم آرتروز زانو و لگن می‌شود. همچنین، این روش قادر است انواع مختلف آرتروز شانه، گردن و زانو را درمان کند.
  • این روش درمانی می‌تواند برای درمان تنگی کانال نخاعی و التهاب و دردهای مفصلی موثر باشد.
  • علاوه بر این، استفاده از این روش درمانی می‌تواند از پیشروی بیماری آرتروز جلوگیری کند.

روش ارتوکین تراپی آیا عوارض دارد؟

بسیاری از تحقیقات بالینی بی خطر بودن و بدون عارضه بودن این روش درمانی را تایید می کنند. از این رو این روش درمانی از سوی بسیاری از متخصصین و نیز در بهترین کلینیک درد انجام می شود و سالانه بسیاری از افراد تحت این روش درمانی قرار می گیرند.

در واقع ابتدا دانشمندان آلمانی روی این روش درمانی کار پژوهشی انجام دادند سپس در سمینارها و نیز نشریات معتبر به انحاء مختلفی به آن پرداختند. البته باید این نکته را یادآور بود که این روش درمانی ضرورتاً باید از سوی بهترین متخصصین انجام شود تا بتوانیم به نتیجه بخشی این روش درمانی امیدوار باشیم.

هزینه ارتوکین تراپی چقدر است؟

هزینه ای که برای انجام روش ارتوکین تراپی باید پرداخت کنید در ایران کاهش یافته است. زیرا که افراد مختلف بتوانند تحت این روش درمانی قرار بگیرند و بیماری هایشان بهبود پیدا کند.

کیت هایی ارتوکین که از کشور آلمان وارد می شود بسیار هزینه بر است و قیمت ارتوکین تراپی نیز وابسته به قیمت ارز می باشد.

بنابراین هزینه های بسیاری صرف وارد کردن کیت ها می شود. اما بخشی از هزینه ها کاهش می یابد تا روش درمانی پرهزینه ای نباشد و افراد بیمار بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

کلام پایانی

در بخش کامنت ها که در پایان این مقاله تدارک دیده ایم به منظور پاسخ گویی به پرسش هایی است که احتمالاً در این مقاله پاسخ گفته نشده و یا این که مطالبی در طول مقاله آمده است که موحب ایجاد پرسش برای شما گردیده است می توانید سوالات خود را در همین بخش بنگارید تا در اسرع وقت پاسخ کاملا دقیق و تخصصی آن را به زبان ساده در اختیار شما قرار دهیم.

اشتراک گذاری >>

Telegram
WhatsApp
(X (Twitter
Facebook

مقالات مرتبط

درمان سردردهای میگرنی

بسیاری از افراد، زمانی که با سردردهای شدید روبرو می‌شوند، آن را به عنوان “میگرن” تشخیص می‌دهند، حتی اگر از

مشاوره رایگان تلفنی