کلینیک درد نفس / مقالات / بهترین کلینیک درد در تهران
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین کلینیک درد در تهران

حداقل صدها میلیون نفر در سراسر جهان سابقه درد مزمن را داشته اند و این آمار بسیار چشم گیر بوده و شیوع بسیار بالایی دارد. اما آیا راهی برای درمان دردهای مزمن وجود دارد؟ آیا راهی برای درمان بیماری ها بدون اعمال جراحی وجود دارد؟

قدمت کلینیک های درد در کشورهای پیشرفته بیش از سی سال می باشد، کلینیک های درد با کمک و استفاده از روش های درمانی نوین به درمان انواع درد می پردازند. در حقیقت درمان درد در کلینیک های درد بدین صورت است که بدون اعمال جراحی تهاجمی و سنگین و بدون اینکه نیاز با باز کردن و برش در ناحیه مورد نظر باشد با کمک روش های نوین و دستگاه پیشرفته درمان صورت می گیرد.

به طور مثال افرادی که با درد مواجهه شده اند درد های شبانه را تجریه کرده اند، گاهی اوقات این دردها آنقدر شدید می شود که مزمن شده و عملکرد فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین خاطر اگر درد به بخشی از زندگی روزمره شما تبدیل شده است و از اعمال جراحی تهاجمی می ترسید و تمایلی به انجام این اعمال جراحی ندارید می توانید با مراجعه به کلینیک های درد به تشخیص و درمان بیماری خود بپردازند.

کلینیک درد

هدف از احداث کلینیک فوق تخصصی درد درمان بیماری ها براساس استانداردهای جهانی به کمک روش های نوین است. کلینیک درد نفس طبق مجوز رسمی وزارت بهداشت و درمان فعالیت نموده و با دسترسی به دستگاه های پیشرفته تشخیصی و درمانی به تشخیص و کنترل بیماری ها می پردازد.

کلینیک درد در تهران

حوزه فعالیت کلینیک های درد بدین صورت است که به درمان بیماری ها به کمک روش های غیر تهاجمی و کم تهاجمی می پردازند. گاهی اواقات درمان این بیماری طی چند مرحله انجام می گردد و هزینه های درمانی، همچنین عوارض این گونه روش ها بسیار کمتر خواهد بود.

روش های درمانی در کلینیک درد نفس بدین صورت است؛ درمان با سلول های بنیادی یا ارتوکین تراپی، تزریق ژل، ازن، PRP، درمان درد با دستگاه رادیوفرکانسی یا RF و درمان با لیزر یا دستگاه PLDD می باشد.

 

آشنایی با عملکرد کلینیک درد

عملکرد کلینیک های درد بدین صورت است که به تشخیص و درمان درد می پردازد. روش درمان انواع درد در این کلینیک ها به صورت های غیر تهاجمی و کم تهاجمی است.

درد با تعاریف مختلفی همراه است درد می تواند به دو صورت حاد و مزمن باشد. در واقع اگر دردی بیش از سه ماه به طول انجامد نوعی درد مزمن است.

روش های درمان بیماری ها به صورت غیر تهاجمی و کم تهاجمی طیف وسیعی را شامل می شود، در حقیقت روش درمان با توجه به علت درد و تشخیص متفاوت می باشد.

ویژگی های منحصر به فرد کلینیک فوق تخصصی درد

بیمار محور بودن کلینیک فوق تخصصی درد

یکی از ویژگی های منحصر به فرد که نقش بسزایی در انتخاب دارد بیمار محور بودن آن مجموعه پزشکی می باشد. در واقع هدف پرسنل و متخصصین درد در کلینیک فوق تخصصی درد نفس در اولویت بودن بیمار و خواسته های او می باشد.

تجربه و تخصصی کلینیک فوق تخصصی درد

تجربه متخصصین درد یکی از مهمترین ویژگی هاست که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا تجربه و مهارت یک متخصص در نتیجه درمان تاثیر بسزایی خواهد داشت و احتمال موفقیت درمان با مراجعه به متخصص خبره بیشتر خواهد بود.

سوابق پزشکی کلینیک فوق تخصصی درد

سوابق پزشکی بسیار حائز اهمیت می باشد به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از سایت های معتبر پزشکی و مراجعین آن مجموعه کمک بگیرید.

بکارگیری تکنیک های روز پزشکی

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های و روش های درمانی بسیاری به صورت غیر تهاجمی و کم تهاجمی وجود دارد که با کمک آن ها می توان در کوتاه ترین زمان ممکن بدون بروز عارضه و هزینه های گزاف به درمان بیماری ها پرداخت. لذا برای بهبود سریعتر و کنترل هزینه ها بهتر است سعی نمایید کلینیک های درد که چنین تکنیک های به درمان می پردازند، مراجعه نمایید.

موقعیت جغرافیایی کلینیک فوق تخصصی درد

با وجود ترافیک های بین شهری اکثریت افراد تمایل دارند به مراکز درمانی در محدودیت سکونت خود مراجعه نمایند تا از ترافیک و اتلاف وقت خود بکاهند. نکته ای که در این بین بسیار حائز اهمیت این است که تنها به صرف آنکه در نزدیکی منطقه ای سکونت یا شغل خود به یک مرکز درمانی مراجعه نمایید زیرا آنچه بیشتر از موقعیت جغرافیایی حائز اهمیت است متخصصین یک مجموعه پزشکی می باشد. اما با این وجود، کلینیک فوق تخصصی درد نفس در منطقه ای جغرافیایی کم ترافیک واقع شده است تا از اتلاف وقت افراد بکاهد.

هزینه های درمانی

هزینه های درمان با توجه به تشخیص و روش درمان متفاوت می باشد. لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود، برای آگاهی بیشتر از هزینه های درمانی بهتر است به کلینیک درد مراجعه نموده تا پس از ارزیابی های لازم هزینه برای شما مشخص گردد.

کلینیک درد چیست؟

خدمات کلینیک فوق تخصصی درد نفس

ازن تراپی

یکی از روش های درمانی که به پیشگیری از رشد ویروس ها کمک می نمایید، روش ازن تراپی می باشد. در صورت وجود عفونت می توان با کمک این روش درمانی به پیشگیری از عفونت ها و کاهش التهاب پرداخت. در واقع ازن تراپی تبدیل گاز به اکسیژن است که با تزریق آن به بافت های رادیکال سبب آزاد سازی انرژی و درمان بیماری ها می گردد. به طور معمول درمان آرتروز ها و درمان سیاتیک و دیسک ها از طریق ازن تراپی میسر می باشد.

ارتوکین تراپی

یکی از مهمترین و موثرترین روش های درمان ارتوکین تراپی می باشد. در حقیقت این روش درمانی به درمان آرتروز ها و پارگی تاندون کمک بسزایی می نمایید. به علاوه این روش درمانی کمک می نمایید تا درد و التهاب ناشی از بیماری و کاهش محدودیت حرکت درمان گردد.

کلینیک فوق تخصصی درد نفس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26350185 – 26350365 – 09121887947 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک فوق تخصصی درد نفس مراجعه کنید.

لیزر درمانی

دستگاه لیزر پرتوان یکی از بهترین دستگاه به منظور درمان بیماری ها به شمار می آید، لیزر به کنترل درد و درمان انواع دردها نظیر درد شانه، درد زانو، درد کمر و همین طور گردن می شود. تاندونیت های عضلانی با کمک لیزر درمانی به خوبی درمان می گردد.

دستگاه لیزر با آزاد سازی انرژی منجر می شود تا درد ها کنترل گردد. مکانیسم درمان افزایش تغذیه بافتی از طریق افزایش جریان خون می باشد.

کاربرد دستگاه سونوگرافی در درمان درد

دستگاه سونوگرافی کمک می نمایید تا عصب محیطی نواحی مختلف بدن را با این دستگاه با دید مستقیم مشاهده نمود تا پس از روش درمان مشخص شده و اقدامات درمانی لازم انجام می گردد.

پی آر پی

پی آر پی در حقیقت با کمک پلاسمای جدا شده و غنی از پلاکت های خونی خود فرد تهیه می شود. روشی درمانی کم تهاجمی است که تنها از طریق جدا سازی پلاسما خون فرد بدست می آید و برای درمان بیماری ها به کار می رود. قابل توجه است که PRP یک روش درمانی بسیار موثر در درمان بیماری ها به شمار می آید.

رادیوفرکانسی

روش درمانی RF یا رادیوفرکانسی روشی است که با کمک امواج الکترومغناطیسی و و رادیویی به درمان بیماری ها کمک می نمایید. کمترین میزان انرژی در این طیف می باشد که با کمک آن می توان به افزایش جریان خون و درمان بیماری ها پرداخت.

دستگاه فلوروسکوپ

فلوروسکوپ یک دستگاه تخصصی برای عکس برداری است و با کمک این دستگاه می توان به کانال نخاعی بیمار دسترسی پیدا نمود. در واقع با این دستگاه فلوروسکوپ می توان به درمان بیماری های آرتروز های زانو و آرتروز های کمری استفاده می شود. در عین حال با کمک این دستگاه می توان به بیماری های دیگری را درمان نمود.

کلینیک درد چیست؟

PLDD

PLDD یا Percutaneous laser disc decompression  یک عمل جراحی سرپایی دیسک است. در اوایل 1980 دریافتند می توانند برای درمان دیسک از لیزر یا PLDD استفاده نمایند. اولین مورد درمانی در سال 1986 انجام شد و در سال 1991 FDA آمریکا این روش را تایید نموده و تا سال 2002 سی و پنج هزار درمان با PLDD انجام گرفت.

به هر حال بسته به اینکه فرد به کدام پزشک مراجعه کند و پزشک چقدر مهارت انجام PLDD را داشته باشد نظرات متفاوت خواهد بود.

به همین دلیل اکثریت بیمارانی که به کلینیک درد مراجعه می نمایند از نتیجه درمانی PLDD آگاه نیستند ولی می توان بیان نمود نتیجه درمان بسته به مرکزی که مراجعه می نمایید و تجربیات و تعداد بیمارانی که از این روش درمانی استفاده نموده اند، نتایج بسیار متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل

تزریق ژل های لوبریکنت یا اسید هیالورونیک است که این نوع ژل ها روان کننده هستند. تزریق ژل نیز از دیگر روش های درمانی هستند که می توانند نتیجه بخش و سودمند باشند و درمان از این طریق بسیار موثر خواهد بود.

نکته آخر

متخصصین درد سعی برآن دارند که با کمک روش های غیر تهاجمی به درمان بیماری ها بپردازند و کمک نمایند تا افراد بتوانند سریع تر به زندگی خود بازگشته و به فعالیت های روزمره خود بپردازند. درمان بیماری ها توسط متخصصین درد در محیطی مدرن ارائه می گردد. برای مشاوره تخصصی می توانید با شماره های تماس حاصل فرمایید.

دکتر حسین عدل خو

کلینیک فوق تخصصی درد نفس

دکتر حسین عدل خو
فوق تخصص كنترل و درمان درد

برچسب ها: کلینیک درد
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *