کلینیک درد نفس / مقالات / کلینیک درد چیست؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

کلینیک درد چیست؟

کلینیک درد چیست؟

شاید برای شما هم جای سوال باشد که کلینیک درد چیست؟ در ادامه می خواهیم به این موضوع حائز اهمیت بپردازیم که درد و کلینیک مرتبط با آن چه مزایا ی می تواند داشته باشد و افراد بسیاری که از درد ها رنج می برند چه خدمات شایانی می توانند از این کلینیک دریافت کنند.

تقریبا برای همه شما اتفاق افتاده است که برای یک بار هم که شده باشد در طول عمر زندگی خود درد را تجربه کرده باشید و به دنبال راه های برای تسکین آن بوده اید، اما در حال حاضر به همت متخصصین کار آمد در کشور کلینیکی تحت عنوان درد تاسیس شده است که به انواع روش های درمانی درد های با شاخص های مختلف می پردازد.

بسیاری از افرادی که می خواهند از این درد ها خلاصی شوند، برای شناخت نوع درد و علت ایجاد آن به کلینیک های درد مراجعه می کنند.

کلینیک درد چیست؟

کلینیک درد چیست؟

آن ها به عنوان کلینیک های مدیریت درد نامیده می شوند، این مراکز درمانی که بر تشخیص و کنترل درد مزمن تمرکز دارند. به دو دسته تقسیم می شوند، یکی روی رویه ها برای مقابله با انواع خاصی از درد مانند: درد گردن و کمر متمرکز است. دیگر این که گاهی اوقات یک کلینیک بین رشته ای نامیده می شود، زیرا با یک رویکرد کلی به افراد نگاه می کنند.

 تیم متخصصین این کلینیک شامل موارد زیر است:

 • پرستاران و پزشکان
 • روانشناسان
 • فیزیوتراپی
 • متخصصان تغذیه و رژیم

این کلینیک ها می توانند در درمان درد جسمی، رفتاری و روانشناختی به افراد کمک کنند.

آنها همچنین ممکن است جهت درمان درد، به شما آموزش دهند و شما را در راستای تغییر شیوه زندگی راهنمایی کنند و داروی مکمل یا جایگزین ارائه دهند که عبارت اند از:

کلینیک درد چیست؟

کلینیک درد

 • ازن درمانی
 • prp
 • لیزر درمانی
 • درمان شناختی رفتاری
 • آب درمانی
 • ماساژ درمانی

هدف از مراجعه به کلینیک درد چیست؟

این است که درد خود را کاهش داده و کیفیت زندگی خود را بالا ببرید. درمان در یک کلینیک درد می تواند مهارت های لازم برای مدیریت درد مزمن را به تنهایی به شما یاد بدهد و بر روی عملکرد شما تاثیری مثبت بر جای بگذارد.

 

در اولین مراجعه به یک متخصص مدیریت درد چه انتظاری باید داشته باشیم؟

در اولین ملاقات با یک متخصص مدیریت درد، او شما را می شناسد و شروع به ارزیابی مشکل خاص درد می کند. این شامل یک تاریخچه دقیق و یک معاینه بدنی و بررسی تست های که شما انجام داده اید می شود. هم چنین سؤالاتی که از شما پرسیده می شود.

چگونه می توانم به یک متخصص مدیریت درد مراجعه کنم؟

با شناخت مراکز و کلینیک های درد می توانید جهت تسکین درد و درمان بیماری های خود به کلینیک درد مراجعه نمایید. در برخی موارد بیماران توسط متخصصانی که با انواع مختلف مشکلات درد سر و کار دارند، به کلینیک درد ارجاع داده می شوند. جراحان کمر، عصب شناسان، پزشکان سرطان و سایر متخصصان معمولاً به طور مرتب با پزشک درد کار می کنند و می توانند شما را به بهترین کلینیک درد در دسترس ارجاع دهند.

کلینیک فوق تخصصی درد نفس با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26350185 – 26350365 – 09121887947 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک فوق تخصصی درد نفس مراجعه کنید.

متخصص مدیریت درد کیست و چه می کند؟

متخصص مدیریت درد یک پزشک است که آموزش های خاصی در زمینه ارزیابی، تشخیص و درمان انواع مختلف درد دارد. درد در واقع طیف گسترده ای از اختلالات از جمله درد حاد، درد مزمن و درد سرطانی و گاهی ترکیبی از این موارد است. همچنین درد به دلایل مختلفی مانند: جراحی، آسیب دیدگی، آسیب عصبی و مشکلات متابولیکی مانند: دیابت ایجاد می شود. گاهی اوقات، درد حتی می تواند بی دلیل ایجاد شود.

از آن جایی که این حوزه پزشکی اطلاعات بیشتری در مورد پیچیدگی های درد می طلبد، داشتن پزشکانی با دانش و مهارت های تخصصی برای درمان این شرایط از اهمیت بیشتری برخوردار است. دانش عمیق از فیزیولوژی درد، توانایی ارزیابی بیماران با مشکلات پیچیده، انجام تست های تخصصی برای تشخیص شرایط دردناک، تجویز مناسب داروها تا مشکلات مختلف و مهارت در انجام روش ها (مانند بلوک های عصبی، تزریق ستون فقرات و سایر روشهای مداخله ای) همه بخشی از آنچه پزشک متخصص کنترل درد برای درمان درد استفاده می کند. علاوه بر این، طیف گسترده ای از درمان های موجود برای درمان درد به سرعت و با افزایش پیچیدگی در حال رشد است. با توجه به تعداد روز افزون داروهای جدید، تکنیک ها و فناوری هایی که برای درمان درد در دسترس است، پزشک متخصص مدیریت درد به طور منحصر به فرد آموزش دیده است تا از این دانش جدید به طور ایمن و مؤثر برای کمک به بیماران خود استفاده کند. سرانجام، متخصص مدیریت درد نقش مهمی را در مراقبت های مانند: فیزیوتراپی، روان درمانی و برنامه های توانبخشی ایفا می کند تا بتواند با ارائه یک برنامه جامع درمان با رویکرد چند رشته ای برای درمان درد، به بیماران ارائه دهد.

نکاتی ضروری در خصوص کلینیک درد

 • درد مزمن، به درد های گفته می شود که بیشتر از سه ماه پایدار باشند.
 • در این جا ذکر یک نکته الزامی است که هدف کلینیک درد صرفاٌ تسکین درد به صورت موقتی نیست، بلکه درمان آن به طور دائم و تشخیص علت بروز درد است.
 • به اعتقاد برخی از متخصصین علت بسیاری از بیماری ها در پیش گرفتن سبکی غلط از زندگی کردن است وقتی از یک رژیم غذایی سالمی پیروی کنید و مداوم ورزش کنید دیگر احتمال ابتلا به بیماری بسیار کم می شود.

نتیجه گیری

مطالعات متعددی می گویند افرادی که مدیریت درد جامع دارند، درد و پریشانی عاطفی کم تری دارند، هم چنین آنها می توانند راحت تر به امورات روزمره خودشان رسیدگی کنند. اگر درد بخشی از زندگی شما شده است، یک کلینیک درد می تواند به شما کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک درد در تهران مراجعه نمایید.

دکتر حسین عدل خو

کلینیک فوق تخصصی درد نفس

دکتر حسین عدل خو
فوق تخصص كنترل و درمان درد

برچسب ها: کلینیک درد
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *