هزینه بوتاکس زیر بغل، کف دست و پا چقدر است؟

تزریق بوتاکس محبوب ترین درمان در کشور ما می باشد، زیرا مؤثر است. این درمان هایپرهیدروزیس/تعرق مفرط زیربغل، کف دست‌ها و پاها را درمان می کند. اما هزینه این راه حل برای رفع علامت های تعرق مفرط مشخص نیست. در این مقاله، در مورد هزینه تزریق بوتاکس برای درمان تعرق مفرط و عوامل مؤثر متوجه خواهید شد. باید بدانید زمانی که واقعاً می خواهید یک پزشک و درمانی را انتخاب کنید که مناسب بودجه شما باشد، باید در مورد پزشکی که آموزش و تجربه کافی ندارد و ممکن است سلامتی و امنیت شما را به خطر بیندازد، دقت کنید.

خدمات تخصص ارائه شده توسط دکتر حسین عدلخو-فوق تخصص درد در‌ کلینیک درد نفس
لازم به ذکر است کلیه خدمات بدون نیاز به ببهوشی،بستری و جراحی و فقط با بیحسی موضعی و با استفاده از به روزترین و بهترین دستگاه‌های روز دنیا می‌باشد:

 • RF (رادیو فرکوئنسی)
 • اوزون تراپی
 • بلاک عصبی
 • تزریق ژل
 • تزریق PRP و سلول‌های بنیادی
 • تزریق بوتاکس
 • لیزر پرتوان درد (PLP)

عوامل مؤثر در قیمت تزریق بوتاکس به زیر بغل، کف دست ها و پاها


عوامل موثر در قیمت تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس برای درمان زیربغل، کف دست‌ها و پاها، بستگی به هر بیماری و شخصی منحصر به فرد دارد. هر فرد ممکن است نیاز به تعداد جلسات درمانی متفاوتی داشته باشد. همچنین، برخی افراد تمایل به درمان بیشتری دارند در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند جلسات کمتری داشته باشند. هزینه تزریق بوتاکس توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شود، از جمله:

 • تعداد نواحی درمانی: هزینه ممکن است بر اساس تعداد نواحی مختلفی که نیاز به درمان دارید، متغیر باشد. برای مثال، در صورتی که زیربغل، کف دست‌ها و پاها را در یک جلسه تحت درمان قرار می‌دهید، هزینه بیشتری نسبت به تنها یک ناحیه درمانی خواهد بود.
 • شدت شرایط: شدت علائم و شرایطی که درمان بوتاکس برای آنها استفاده می‌شود، می‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه داشته باشد. برای مثال، درمان میگرن شدید ممکن است نیاز به جلسات بیشتر و مقدار بیشتری بوتاکس داشته باشد که هزینه را افزایش می‌دهد.
 • نتایج مورد انتظار: برخی افراد ممکن است نتایج برجسته‌تری را از درمان بوتاکس انتظار داشته باشند و برای رسیدن به این نتایج، نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند که هزینه را افزایش می‌دهد.
 • جنسیت: برخی پزشکان ممکن است بین هزینه‌های مربوط به مردان و زنان تفاوت قائل شوند. به طور کلی، درمان بوتاکس در زنان برای کنترل تعریق زیربغل متداول‌تر است.
 • مهارت و تجربه پزشک: تخصص و تجربه پزشکی که در انجام تزریق بوتاکس دارد، ممکن است تأثیر بزرگی بر هزینه داشته باشد. پزشکان با تجربه و متخصص معمولاً هزینه بیشتری دارند.
 • مکان مطب: موقعیت جغرافیایی مطب پزشک نیز می‌تواند در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تأثیر داشته باشد. هزینه‌ها در مناطق شهری ممکن است بیشتر باشد.

تعداد نواحی تحت درمان

تزریق بوتاکس برای درمان تعرق بیش از حد استفاده می شود. سه تا از محبوب ترین نواحی بدن برای درمان تعرق بیش از حد عبارتند از:

تعداد نواحی تحت درمان

هزینه تزریق بوتاکس با تعداد نواحی تحت درمان تغییر می کند. هر چه تعداد نواحی بیشتر باشد، هزینه بالاتر خواهد بود.

اندازه ناحیه تحت درمان

هزینه تزریق بوتاکس بر اساس اندازه نواحی تحت درمان نیز تغییر می کند. هر چه این ناحیه وسیع تر باشد، بوتاکس بیشتری نیاز است و بنابراین هزینه را بیشتر می کند.

نواحی مهمتر

در آخر، نواحی از بدن هستند که نیاز به سطح بالاتری از مهارت و دانش برای درمان دارند. برای این نواحی، هزینه بوتاکس معمولاً بالاتر خواهد بود.

شدت شرایط شما

شدت شرایط

هزینه بوتاکس بسته به شرایط پوست می تواند تغییر کند.

برخی تعرق جزئی دارند که فقط نیاز به درمان کمی است. با این حال افرادی که تعرق بیش از حد دارند نیاز به درمان بیشتری دارند.

معمولاً هر چه شدت مورد شما بیشتر باشد، بوتاکس بیشتری نیاز دارد و در نتیجه هزینه درمان بالاتر می رود.

نتایج مورد نظر

درمان بوتاکس تعرق شدید را بدون زیاده روی کردن درمان می کند. با این حال، برخی بیماران ممکن است نتیجه جزئی تر یا برجسته‌تری را بخواهند. هرچه بوتاکس بیشتری نیاز باشد، هزینه درمان بیشتر خواهد بود.

جنسیت

هزینه بوتاکس معمولاً در مردان بیشتر از بانوان است، زیرا آقایان عضلات بزرگتری دارند که نیاز به تزریق بوتاکس بیشتری دارد.

مهارت و تجربه پزشک

مهارت و تجربه پزشک

اکثراً اعتقاد دارند که تزریق بوتاکس به راحتی موها را کوتاه می‌کند؛ اما این ادعا کاملاً واقعیت نیست. زیرا تزریق بوتاکس نیازمند دانش و تجربه است و تمام تخصص‌های بوتاکس با یکدیگر متفاوت هستند.

بنابراین، سطح مهارت متخصص بر هزینه و تأثیر آن تأثیر می‌گذارد. بهترین متخصصان بوتاکس پزشکان عمومی هستند؛ زیرا آنها سال‌ها را به مطالعه، جراحی و تزریق قسمت‌های پیچیده و حساس صورت اختصاص داده‌اند. آنها قادرند بهترین نتایج را از تزریق بوتاکس به دست آورند، زیرا با تمام جنبه‌های مختلف بدن آشنایی دارند و با استفاده از این تخصص و مهارت، می‌توانند درمانی را برای نیازهای هر بیمار طراحی کنند.

علاوه بر این، جراحان می‌توانند مشکلات رایجی که متخصصان کم‌تجربه ممکن است با آن روبرو شوند، مانند بی‌حس شدن نواحی درمانی را پیشگیری کنند. بنابراین، همکاری با یک متخصص بوتاکس ارزشمند است.

در ایران، بیشتر تزریقات بوتاکس توسط پرستارانی که در مراکز بهداشتی فعالیت می‌کنند، انجام می‌شود. این پرستاران بیشتر آموزش‌های مربوط به درمان بوتاکس را از دوره‌های آموزشی کوتاه مدت دریافت کرده‌اند.

به عنوان کسی که تحت درمان قرار می گیرد، بهتر است به جای کسی که در بهترین حالت فقط چند آخر هفته را برای یادگیری تزریق بوتاکس اختصاص داده است، درمان خود را به دست کسی که برای دهه ها روی بدن و بوتاکس مطالعه کرده است بسپارید.

برای این منظور، هزینه درمان با بوتاکس توسط متخصص باتجربه و آگاه بیشتر خواهد بود. مطمئن باشید هزینه بیشتر برای تزریق بوتاکس به این صورت تقریباً همیشه با ارزش است. ایمنی این روش درمانی و نتایج نهایی عالی نشانگر این موضوع هستند.

با هزینه کردن برای متخصص ماهرتر، به شدت احتمال تأثیرات نامطلوب را کاهش می دهد و احتمال ایجاد نتایج دلخواه شما را بیشتر می کند.

مسئله مکانی

هزینه تزریق بوتاکس بسته به مکان جغرافیایی نیز تغییر می کند.

در نواحی شهری بسیار بزرگ مثل اصفهان یا تهران، که هزینه های سربار و زندگی بالاتر هستند، هزینه درمان هایی مانند تزریق بوتاکس نیز معمولاً بالاتر خواهند بود. با این حال، این شهرها مکان برخی از بهترین جراحان نیز هستند، بنابراین رفتن به شهرهای بزرگ همچنان ارزشمند است.

هزینه تزریق بوتاکس: برای هر یونیت در مقایسه با هر ناحیه


هزینه تزریق بوتاکس اغلب به دو صورت حساب می شود:

 1. برای هر یونیت یا واحد
 2. برای هر ناحیه

هزینه بر اساس یونیت محبوب تر است، اما هزینه بر اساس هر ناحیه احتمالاً بهترین راه برای پرداخت باشد. در ادامه توضیحاتی داده می شود.

هزینه بوتاکس: برای هر یونیت

هزینه بوتاکس

این روش رایج تری می باشد، اما لزوماً بهترین روش قیمت گذاری درمان بوتاکس نیست.

یک واحد بوتاکس مربوط به مقدار مشخص و ثابت ماده بوتاکس است.

مرسوم ترین نواحی تحت درمان، زیر بغل، کف دست ها و پاها هستند، هر کدام از این نواحی معمولاً به ۱۰ تا ۳۰ واحد از بوتاکس نیاز دارند.

پرداخت هزینه بوتاکس برای هر واحد مشابه پرکردن باک بنزین است. هر چه بیشتر مصرف شود، بیشتر پرداخت می کنید.

مقدار تزریق بوتاکس بر اساس نیاز هر شخص متفاوت است، ارزیابی نتایج با تعداد واحدهایی که دریافت می کنید دشوار است. این می تواند مشکل جدی باشد.

بسیاری از بیماران سعی می کنند با صرفه جویی و فقط تهیه مقدار کمی بوتاکس هزینه ها را کم کنند. نتیجه نهایی: بیمارانی که به خاطر عدم دستیابی به نتیجه مورد نظر خود ناراضی هستند، زیرا مقدار کافی بوتاکس دریافت نکرده اند. در این شرایط هیچکس برنده نیست. بیمار از نتایج ناراضی است و جراح پلاستیک نیز یک بیمار ناراضی دارد.

علاوه بر این، باید توجه کنید که برخی کلینیک های بی وجدان ممکن است برای هر یونیت بیشتر از حدی که باید از شما هزینه بگیرند. این کار به آنها امکان ارائه چیزی به نام تخفیف را می دهد، اما تنها چیزی که واقعاً با تخفیف بدست می آورید نتایج نامطلوب هستند.

متخصصان بوتاکس براساس آناتومی و اهداف شما بهترین توصیه ممکن را برای مقدار بوتاکسی که نیاز دارید ارائه می دهند. عاقلانه است که به توصیه ها عمل کنید یا اینکه ممکن است منجر به ایجاد نتایج نامطلوب گردد.

همین کاستی های قیمت گذاری بوتاکس در هر یونیت است که ثابت می کند قیمت گذاری بر اساس هر ناحیه روش بهتری است.

هزینه بوتاکس: برای هر ناحیه

هزینه بوتاکس برای هر ناحیه

گزینه قیمت گذاری بهتر، قیمت گذاری بر اساس هر ناحیه است. در قیمت گذاری بر اساس هر ناحیه، مثلاً زیربغل، به جای هر یونیت، با هزینه ثابت درمان می شوند. مزیت این قیمت گذاری این است که نگرانی در مورد تعداد واحد های بوتاکسی که می گیرید ندارد و فقط نتیجه مهم است.

متخصص یک ارزیابی کامل انجام می دهد و مقدار دقیق بوتاکس مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما ارائه خواهد داد. همیشه درمان مناسب را دریافت خواهید کرد و اگر به دلایلی نیاز به درمان ترمیمی در هفته های اول داشته باشید، این کار معمولاً بدون هزینه انجام می شود.

آیا تزریق بوتاکس برای هایپرهیدروزیس مفید است؟


تزریق بوتاکس برای هایپرهیدروزیس

دلیل این است که بوتاکس محبوب ترین درمان زیبایی است که انجام می شود. این کار بی خطر، مؤثر و بدون دوره نقاهت می باشد.

اکثر بانوان (و تعداد چشمگیری از آقایان) به شما می گویند که اگر تعرق بیش از حد دارید و می خواهید آن را درمان کنید، تزریق بوتاکس قطعاً با ارزش خواهد بود. از این گذشته، آیا اعتماد به نفس و شادی شما قیمتی دارد؟

نکته


همانطور که می بینید، هزینه درمان بوتاکس به طور چشمگیری به نیازهای بیمار، مکان جغرافیایی و متخصص آن بستگی دارد. اطلاعات این مقاله می تواند به شما کمک کند تا دید کلی از هزینه بوتاکس داشته باشید و برای راهنمایی در هنگام مشاوره از متخصص باتجربه سؤالاتی بپرسید.

سؤالات پر تکرار


آیا هزینه بوتاکس برای هایپرهیدروزیس توسط بیمه پوشش داده می شود؟

بیمه معمولاً هزینه های درمان تعرق زیر بغل با بوتاکس را پرداخت نمی کند. اکثر متخصصان با تجربه برای تعرق بیش از حد، تخفیف حجمی را پیشنهاد می دهند تا هزینه های تزریق منصفانه باشد.

چند واحد بوتاکس برای هایپرهیدروزیس نیاز دارید؟

برای بهترین نتیجه، برای زیر بغل معمولاً ۵۰ واحد بوتاکس تزریق می کنند. نتایج ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد، در این دوز، نتایج معمولاً بیش از ۶ ماه ماندگاری دارند. استفاده کمتر از ۵۰ یونیت برای زیر بغل معمولاً فقط چند ماه منجر به رفع علائم می شود.

اشتراک گذاری >>

Telegram
WhatsApp
(X (Twitter
Facebook

مقالات مرتبط

رزرو نوبت

ساعت کاری کلینیک نفس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ٩ الی ٢١ می‌باشد.