متخصص میگرن در تهران

زندگی با میگرن بدان معناست که باید وقت زیادی را با پزشک خود در ارتباط بوده و مشاوره‌هایی دریافت کرد. پزشک ممکن است یک پزشک عمومی یا متخصص سردرد باشد، اما تجویز دارو و ارائه راهنمایی‌های درمانی تنها بخشی از خدماتی است که ارائه می‌دهد. پزشکان می‌توانند در تمام مراحل زندگی به شما کمک کنند تا میگرن را مدیریت کنید. در این مقاله، در مورد انتخاب مناسب پزشک و متخصص برای درمان میگرن ، مطالبی را خواهید خواند. باید بدانید که هر زمان که قصد درمان میگرن خود را دارید، بهتر است به پزشکی ماهر و تجربه‌کار مراجعه کنید که در زمینه درمان‌ها و عوارض آنها اطلاعات کافی دارد. این اقدام می‌تواند عوارض جانبی و خطرات مربوط به درمان را کاهش داده و به شما در دوره نقاهت کمک کند.

خدمات تخصص ارائه شده توسط دکتر حسین عدلخو-فوق تخصص درد در‌ کلینیک درد نفس
لازم به ذکر است کلیه خدمات بدون نیاز به ببهوشی،بستری و جراحی و فقط با بیحسی موضعی و با استفاده از به روزترین و بهترین دستگاه‌های روز دنیا می‌باشد:

 • RF (رادیو فرکوئنسی)
 • اوزون تراپی
 • بلاک عصبی
 • تزریق ژل
 • تزریق PRP و سلول‌های بنیادی
 • تزریق بوتاکس
 • لیزر پرتوان درد (PLP)

متخصص میگرن در تهران


دکتر حسین عدل خو (فوق تخصص کنترل و درمان درد)

دکتر حسین عدل خو (فوق تخصص کنترل و درمان درد)

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، خیابان ریاضی بخشایش، جنب بیمارستان عرفان، کوچه ۱۷، پلاک ۵۴، ساختمان تجاری اداری عرفان، طبقه۸، واحد ۸۰۸

شماره تماس ثابت: ۲۶۳۵۰۱۸۵-۰۲۱ و ۲۶۳۵۰۳۶۸-۰۲۱

شماره تماس موبایل: ۰۹۱۲۱۸۸۷۹۴۷

آدرس اینستاگرام: dard.clinic.adlkhoo@

دکتر مجید حیدریان (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، خیابان مطهری

دکتر سیامک مرادی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، جردن

دکتر محمدرضا کاظمی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران خیابان شریعتی

دکتر نگار ادهمی میرحسینی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، خیابان جلال آل احمد

دکتر محمدحسین دلشاد (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، میدان ونک

دکتر حسین ماجدی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، تقاطع بزرگراه صدر و خیابان قلندری

دکتر علی نقره کار (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، یوسف آباد

دکتر محمودرضا آل بویه (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، ستارخان

دکتر مهبد لاجوردی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، خیابان امام خمینی

دکتر فاطمه بهمئی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، میدان راه آهن

دکتر طیبه سیدصالحی (فوق تخصص درد)

آدرس مطب: تهران، تقاطع حافظ-جمهوری

چگونه پزشک یا متخصص میگرن را پیدا کنید؟


چگونه پزشک یا متخصص میگرن را پیدا کنید؟

سه روش مهم برای دسترسی به متخصص میگرن عبارتند از:

از دوستان یا پزشک اصلی خود بخواهید کسی را معرفی کند.

دوستان و اعضای جامعه به همراه پزشک عمومی می توانند منبع خوبی در فرایند تحقیق باشند. با گوش دادن به افرادی که به آنها اعتماد دارید می توانید متخصص میگرنی را که به شما در این راه کمک کند پیدا کنید. برخی پزشکان عمومی بیماران را به متخصص اعصاب که تخصص درمان سردرد دارند معرفی می کنند. ارزش دیدن شخصی که به مشکل شما آشنایی دارد و اهمیت می دهد را دارد.

در مورد اقدامات و پزشک تحقیق کنید.

می توانید تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در مورد پزشک یا متخصص مورد نظر خود دریافت کنید. بیمارن در مورد شخص مشخصی که می خواهند با او در تماس باشند اطلاعات کسب می کنند. آیا متخصص درمان درد تایید شده می باشد؟ مهمتر از همه، آیا در مورد درمان میگرن شنیده اند یا در رابطه با میگرن من درمانی داشته اند؟

حتی اگر از قبل تحقیقی انجام داده اید، پزشک ممکن است در تشخیص یا درمان سردردهای خاصی تجربه نداشته باشد. شروع دوباره با هر پزشکی خسته کننده است. اما ناامید نشوید، زیرا پیدا کردن پزشک مجرب و با تجربه لازم، اولویت دارد. هرچند ممکن است با اولین پزشکی که ملاقات می کنید جور نشوید، اما ایجاد رابطه موفق بیمار-پزشک می تواند روی روند درمان میگرن شما تاثیرات زیادی بگذارد.

بهترین بهره را از جلسه درمانی خود داشته باشید.

برای داشتن جلسات درمانی موفق، می‌توانید با تهیه یک دفترچه میگرن، خود را آماده کنید تا بتوانید جزئیات مربوط به میگرن خود را به طور دقیق توصیف کنید. ارائه سابقه پزشکی خود به پزشک، به او کمک می‌کند تا تصویر کاملی از وضعیت سلامتی شما بدست آورد. برنامه‌ریزی جامع جلسات درمانی به شما کمک می‌کند تا از جلسات خود بهره‌وری بیشتری ببرید. همچنین، خود را برای جلسات درمانی آماده کنید و نیازها و اهداف خود را مشخص کنید. اعتماد به تیم حمایتی خود در درمان میگرن بسیار مهم است، زیرا شما در حال اضافه کردن یک متخصص میگرن به تیم درمانی خود هستید. با این روش، می‌توانید بهترین درمان میگرن را برای خود پیدا کنید.

میگرن چه زمانی می تواند اورژانسی باشد؟


میگرن چه زمانی می تواند اورژانسی باشد؟

اگر هر کدام از علائم زیر را همراه با سردرد دارید، با ۱۱۵ تماس بگیرید یا به نزدیکترین فوریت های پزشکی مراجع کنید: این علائم ممکن است علامت سکته یا دیگر مشکلات کشنده باشند.

 • بدترین سردردی که تا حالا داشتید.
 • گیجی
 • مشکل در صحبت کردن یا درک صحبت کردن دیگران
 • صحبت کردن گنگ یا صدای گرفته
 • بی حسی یا ضعف در صورت و اندام ها، مخصوصا اگر در یک سمت بدن باشد.
 • لرزش یا عدم توانایی در کنترل حرکات
 • مشکلات بینایی مانند مشکل در دیدن یا دو بینی
 • اندازه متفاوت مردمک های چشم
 • افتادگی پلک در یک سمت
 • عدم توانایی در ایستادن حتی اگر وسایل کمکی داشته باشید.
 • استفراغ شدید و ناگهانی بدون دلیل

چه زمانی به متخصص میگرن مراجعه کنید؟


چه زمانی به متخصص میگرن مراجعه کنید؟

اگر سردرد شدید دارید یا همراه علائمی است که در زندگی شما اختلال ایجاد می کند، احتمالا بهتر باشد به یک متخصص اعصاب یا میگرن مراجعه کنید. اگر موارد زیر را دارید، یک جلسه را با متخصص اعصاب یا میگرن قرار دهید:

 • سردرد برای بیشتر از یک یا دو روز ادامه داشت.
 • شروع سردردها ناگهانی بود.
 • سردرد با استرس بدتر شد.
 • سردردها در صبح زود شروع شدند.
 • تغییراتی در بینایی خود حس کردید.
 • همراه سردرد تشنج ناگهانی نیز دارید.

آزمایشاتی که ممکن است توسط متخصص میگرن انجام شود.


آزمایشاتی که ممکن است توسط متخصص میگرن انجام شود.

وقتی یک متخصص اعصاب را برای درمان سردرد ملاقات می کنید، او احتمالا سابقه پزشکی شما را بررسی کرده، معاینه فیزیکی انجام می دهد و آزمایشات عصبی می گیرد. این آزمایشات بسته به علائم شما متفاوت هستند و ممکن است شامل موارد زیر شوند:

 • CT اسکن: پزشک ممکن است دستور انجام CT اسکن از سر را برای کمک به تشخیص هر مشکل ساختاری، خونریزی، مشکلات ستون فقرات یا تومور بدهد تا علت سردرد شما مشخص گردد.
 • MRI: اگر اخیرا آسیبی به سر شما وارد شده باشد که احتمالا دلیل سردرد شما باشد یا اگر پزشک در مورد مشکل ساختاری یا تومور مشکوک باشد، MRI انجام می شود.
 • EEG :EGG مخفف موج نگاری مغزی می باشد که تستی برای اندازه گیری امواج مغز است. در آن از الکترودهایی استفاده می شود که روی جمجمه قرار گرفته و فعالیت مغز را اندازه گیری می کنند. برای تشخیص سرع و دیگر اختلالات مغزی، مانند سکته، التهاب، آسیب مغزی ناشی از صدمه به سر، اختلالات خواب و نقص در عملکرد مغز، مفید است.
 • معاینه چشم: متخصص اعصاب ممکن است معاینه چشم را به منظور بررسی نشانه های آسیب عصبی و مغزی که باعث ایجاد سردرد می شوند، انجام دهد.
 • نمونه برداری نخاعی: نمونه گیری از ستون فقرات به عنوان تست CSF یا منفذ کمری نیز شناخته می شود. در طی این آزمایش، پزشک نمونه کوچکی از مایع نخاعی را برای بررسی رنگ، غلظت و کیفیت مایع نخاعی برمیدارد. این تست می تواند به پزشک در یافتن محل عفونت یا تومور در بیمارانی که مبتلا به اختلالاتی مانند سندرم گیلین بار هستند کمک کند.
 • عکسبرداری اشعه ایکس از سینوس ها: اگر پزشک حدس بزند که عفونت سینوسی یا مشکلات سینوسی علت سردرد است، ممکن است دستور انجام عکسبرداری اشعه ایکس از سینوس ها را بدهد.
 • تست های آزمایشگاهی: بسته به سردرد شما و دیگر علائم مرتبط، پزشک ممکن است برخی تست های آزمایشگاهی، مانند تست خون و آنالیز ادرار را نیز بخواهد. این تست ها معمولا برای تایید نبود بیماری هایی، مانند تیروئید یا دیابت که می توانند در سردرد دخیل باشند، انجام می شوند.

هرچند پزشک ممکن است قادر به تشخیص دلیل سردرد باشد، اما متخصص اعصاب ابزار و آزمایشات در دسترسی را برای تشخیص و درمان دلیل اصلی سردرد ها دارد.

سوالات پر تکرار


بهترین پزشک برای میگرن چه کسی است؟

پزشکی که در مورد اختلالات سیستم عصبی (متخصص اعصاب) از جمله محقیقن شناخته شده بین المللی که در درمان و پیشگیری از میگرن آموزش دیده اند.

آیا متخصص اعصاب می تواند میگرن را درمان کند؟

متخصص اعصاب در مورد آخرین درمان های حمله میگرنی اطلاعات دارد و می تواند به ایجاد برنامه درمانی مناسب و دوز مناسب داروهایی که احتمالا برای شما مفید است، کمک کند.

در کلینیک میگرن چه کاری انجام می دهند؟

کلینیک سردرد در تشخیص و درمان میگرن و سردرد تخصص دارد. این کلینیک ها اغلب با بخش اعصاب در بیمارستانی مرتبط هستند و مستقیما توسط مشورت با متخصص اعصاب یا پزشک متخصص و مجرب در زمینه میگرن مدیریت می شوند.معمولا کادر اداری متشکل از تیمهایی با علوم مختلف می باشد.

آیا می توان میگرن را در MRI تشخیص داد؟

استفاده از تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) نمی‌تواند به تشخیص میگرن، سردرد تنشی یا سردرد خوشه‌ای کمک کند. با این حال، MRI می‌تواند به پزشک در اقدامات حذفی کمک کند و بیماری‌هایی که ممکن است علائم و نشانه‌هایی مشابه میگرن را ایجاد کنند، مانند تومور مغزی، را شناسایی کند. برای مثال، اگر پزشک مشکوک به وجود یک تومور مغزی باشد، ممکن است برای دریافت تصویر MRI از مغز شما اقدام کند تا نقاط مشکوک را بررسی کند و بتواند تومور را تشخیص دهد. علاوه بر این، MRI می‌تواند در شناسایی عوارض دیگری نیز کمک کند، مانند عفونت مغزی که به آن “آبسه” می‌گویند یا تجمع مایع در مغز که به آن “هیدروسفالی” می‌گویند.

اشتراک گذاری >>

Telegram
WhatsApp
(X (Twitter
Facebook

مقالات مرتبط

رزرو نوبت

ساعت کاری کلینیک نفس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ٩ الی ٢١ می‌باشد.